چهارشنبه 25 تير 1399   12:48:47
آخرين ويرايش سایتآخرين ويرايش سایت
چهارشنبه 25 تير 1399 12:47:27
امكانات صفحهبيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1398/10/7 شنبهدرسال رونق تولیدو در حوزه استاندارد:
افتخاری دیگر برای زنان استان رقم خورد
با دریافت سومین و چهارمین مجوز استاندارد محصول گواهی شده ، افتخاری دیگر برای زنان استان در حوزه استانداردرقم خورد.
درسال رونق تولیدو در حوزه استاندارد:
افتخاری دیگر برای زنان استان رقم خورد
با دریافت سومین و چهارمین مجوز استاندارد محصول گواهی شده ، افتخاری دیگر برای زنان استان در حوزه استانداردرقم خورد.
این مطلب را مدیر کل اداره استاندارد استان یزد عنوان و افزود:از ابتدای امسال تاکنون چهار نفر از زنان روستایی استان موفق شده اند برای محصولات کشاورزی تولید خود از قبیل انار،پیاز و قارچ خوراکی نشان استاندارد محصول گواهی شده ،دریافت دارند.
محمد رضا زارع در پاسخ به سئوال خبرنگار اداره روابط عمومی در خصوص تعر یف محصولات گواهی شده و ارگانیک گفت: محصولی که در تولید آن از هیچ نوع سم و کود شیمیایی استفاده نشده باشد ارگانیک و محصولی که در تولید آن از سم و کود شیمیایی استفاده شده است ولی اثرات آن در محصول وجود ندارد تحت عنوان گواهی شده یاد می شود.
وی ادامه داد:با توجه به استفاده کشاورزان از کود و سموم در محصولات کشاورزی که در خیلی از موارد استفاده از این نهاده ها در تولید  الزامی و اجتناب ناپذیر است سازمان جهاد کشاورزی و سازمان ملی استاندارد ایران دستورالعملی تدوین کرده اند تا محصولات خام کشاورزی برچسب گذاری شود.
مدیر کل اداره استاندارد استان یزدافزود: در حال حاضر 58 محصول کشاورزی امکان دریافت این گواهی را دارند که برای این تعداد محصول 11 استاندارد نوشته و تدوین شده است و قابلیت اندازه گیری  140 نوع سم مختلف نیزوجود دارد.
این مقام مسئول در تکمیل  سخنان خویش گفت:به منظور اطمینان از کیفیت و سلامت محصولات کشاورزی که در سال های اخیر به صورت جدی مورد توجه مسئولان و برنامه ریزان بخش کشاورزی  و مصرف کنندگان عزیز قرار گرفته است و برای احترام به حقوق تمامی مصرف کنندگان سایتی با نام www.cerganic.maj.ir  طراحی شده است که حاوی اطلاعات خوبی در این زمینه می باشد.
زارع در پایان گفت: هر محصولی که در میزان باقی مانده سموم،کود(نیترات)،فلزات سنگین و افلاتوکسین ، این استانداردها را بگذراند می تواند نشان استاندارد محصول گواهی شده رااز اداره کل استاندارد استان یزد دریافت دارد.
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.